ХРАМ ПРЕПОДОБНОГО СИМЕОНА СТОЛПНИКА

 

Житіє прп. Симеона Стовпника

http://kiev-stolpnik.org.ua/sites/default/files/1.jpgПреподобний Симеон Стовпник (390 - 459 рр.) - сирійський основоположник нової форми християнського подвижництва - стовпничества. 
Православна Церква в богослужінні, присвяченому святому Симеону, називає його «небесним чоловіком, земним ангелом і світильником всесвіту».
Преподобний Симеон прославлений тим, що, збудувавши стовп (423 р.) в кілька метрів висоти, він оселився на ньому і стоячи вдень і вночі, як свічка в прямому положенні, провів 37 років у пості і молитві, майже безперервно молячись і роздумуючи про Бога. 
Крім найсуворішого утримання в їжі, він переносив багато поневірянь: дощ, спеку і холод. Харчувався розмоченою пшеницею і водою, які приносили йому люди.
Його надзвичайний подвиг став відомий у багатьох країнах, і до нього почали стікатися безліч відвідувачів з Аравії, Персії, Вірменії, Грузії, Італії, Іспанії та Британії. Бачачи незвичайну силу духу святого і слухаючи його натхненні повчання, багато язичників переконувалися в істинності християнської віри і приймали святе хрещення.
Господь прославив Свого угодника даром пророцтва і чудотворінь. За молитвами святого Господь звершив безліч чудесних зцілень. Однак, смиренний раб Христов завжди говорив зціленим: «Прославляй Господа, Який дарував тобі зцілення, і аж ніяк не дерзай казати, що тебе зцілив Сімеон».
Преподобному Симеону моляться також про врозумлення і навернення нехристиян і маловірів, про повернення в лоно Церкви людей, що потрапили в секти.
Святий Симеон помер під час молитви в 459 році. Його життя стало яскравим взірцем прагнення людини до неба. Воістину він явився «земним ангелом і небесним чоловіком», стоячи на своєму стовпі, подібно свічці на свічнику, пломеніючи любов'ю до Бога і ближнього.
Використані джерела: