ХРАМ ПРЕПОДОБНОГО СИМЕОНА СТОЛПНИКА

 

Історія храму прп. Симеона Стовпника в Петропавлівскій Борщагівці

Храм преподобного Симеона Стовпника
 
Історія храму на честь преподобного Сімеона Стовпника сягає 18 століття, коли угіддя Петропавлівської Борщагівки належали Київському Петропавлівському монастирю, що розташовувався на Київському Подолі. Засновником і першим будівельником храму був ігумен Петропавлівського монастиря Антоній Величковський, який спорудив в 1755 році дерев'яну церкву.
У 1849 році храм, який потребував капітального ремонту, перебудували за рахунок державної казни і пожертвувань своїх парафіян. Нове життя Симеонівська церква отримала вже на початку 20-го століття. За проектом знаменитого єпархіального архітектора Євгенія Федоровича Єрмакова, впродовж 1908-1909 рр., був побудований чудовий новий, кам'яний, п'ятикупольний, двоповерховий храм, що став воістину прикрасою і центром духовного життя для місцевого населення. Цьому також послужила і влаштована на другому поверсі парафіяльна бібліотека.
Церква мала три входи - центральний і два бічних.
Фасади були виконані в еклектичних формах " неоруського" стилю, а оздоблення верхньої частини стін церкви і елементи декору узяті з дерев'яного зодчества.
Всередині церкву обштукатурили і виконали розпис. 
 
У богоборчі часи церква постраждала, втратила свій первинний вигляд – були зняті куполи, зруйновано верхній поверх. Церкву перетворили на сільський клуб.
 
 
Та церковне життя не припинялося і у богоборчий період. Церковна парафія перейшла в приватний будинок, подарований прихожанкою р.Б. Наталією, який перебудували під тимчасовий храм.
 
Історія старого храму, переобладнаного під клуб, продовжилася з 1992 року, коли майно церкви стали повертати одвічним власникам. Завдяки зусиллям настоятеля - протоієрея Сімеона Афанасенка і за сприяння голови сільської ради О.І. Кодебського будівлю клубу повернули церковній общині, про що і свідчать документи.
Безпосередньо відновні роботи почалися не відразу. Тільки після пожежі в 2002 році приступили до реставрації. Допомагали і сільрада, і парафіяни, але основну частину витрат узяв на себе місцевий благодійник р.Б. Ростислав.
http://kiev-stolpnik.org.ua/sites/default/files/455.jpgКоли був відновлений фасад, підняті куполи з хрестами, усередині зроблена підлога і обштукатурені стіни, община не стала очікувати повного завершення реставрації, а перейшла в історичне місце і відновила богослужіння в храмі.
Ця радісна подія сталася влітку 2011 року. Окормляв в той час релігійну общину настоятель - протоієрей Володимир Афанасенко.
Відтоді богослужіння не припиняються і відновні роботи (розпис стін та ін.) тривають.