ХРАМ ПРЕПОДОБНОГО СИМЕОНА СТОЛПНИКА

 

Чим небезпечна медична паніка?

Священик Андрій Чиженко
У зв'язку із сучасною пандемічної ситуацією у деяких людей з'явилося своєрідне психічне пошкодження.
Лікарі його називають «медична паніка». Страх від втрати здоров'я, страх перед коронавірусом перетворюється дійсно в паніку. Людині здається, що вона ось-ось помре, задихнеться уві сні. Вона миє руки з милом, і дезінфектором до крові. Ходить в масці, навіть коли нікого поруч немає в радіусі ста метрів. І близька до того, щоб оточуючих людей сприймати, не як образ і подобу Божу, а як потенційне джерело інфекції, як розповсюджувача зарази смертоносної.
У такої людини здоров'я - це пунктик. Якщо в зовнішньому світі, або по телевізору, або по інтернету, вона побачить або почує про загрозу здоров'я у неї відключається тверезе мислення. Її майже з головою захльостує задушлива хвиля паніки, і вона стає готова на абсурдні, а часом і антихристиянські, аморальні вчинки.
Чому? Тому що така людина близька до ідолопоклонства, де ідол - довжина його життя і здоров'я. Вона близька до того, щоб із здоров'я створити собі культ, релігію. Тривалість біологічного існування на землі і здоров'я - це сенс її життя. І заради цих двох речей вона готова піти на багато неправильних вчинків.
Але трьох речей така людина не враховує.
Перша. Чоловіче, ти все одно помреш, це трапитися з тобою. Але за смертю - Суд Божий. Що ти скажеш Отцю своєму Небесному? Чим будеш виправданий?
Друга. Над лікарями, таблетками, процедурами і іншим - Бог, Який є єдиним Джерелом і Подателем життя. Якщо Він попустить, помреш, а якщо на те буде воля Божа - будеш жити.
Третє. І здоров'я, і ​​біологічне існування на цій землі - це не самоціль. Це ресурс. За допомогою нього ми повинні творити на Землі добрі справи. Наближатися до Бога, з'єднуючись з Ним, наскільки це можливо для людини і готувати себе до вічного життя.
Як пронизливо шкода людей, в очах яких бачиш цей відчай, цю паніку перед хворобою, перед смертю. Хочеться обійняти їх міцно-міцно, відігріти їх від цього льодового душу паніки і з уст в уста, як писав святий апостол і євангеліст Іоанн Богослов, сказати: «Брат мій! Сестра моя! Христос Воскресе!» І у відповідь почути: «Воістину Воскрес!».
Тропар Пасхи. Один із головних піснеспівів Православ'я: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах життя дарував». Нам з тобою, життя дарував. Не бійся, друг. Остерігайся, лікуйся, бережися. Але не бійся. Май надію на Бога - Подателя життя і Повелителя всього, навіть бактерій і вірусів.